Petroleum News

(TASR) - Nedostatok pohonných látok v Maďarsku už spôsobuje problémy nielen v cestnej doprave, ale aj v leteckej, vrátane záchrannej služby, zaznelo v stredu v komerčnej televízii ATV. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.
(TASR) - Česko v prípade nedostatku plynu uprednostní pri dodávkach tepla priemyselné podniky pred domácnosťami. Cieľom je zabezpečiť dodávky pre kľúčové oblasti, citovali médiá českého ministra priemyslu a obchodu Jozefa Síkela. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.
(TASR) - Ceny zemného plynu v Európe 15. augusta 2022 prudko vzrástli a dostali sa najvyššie od začiatku marca. Dôvodom je nárast dopytu po energiách pre horúčavy, ktoré spôsobujú vysychanie riek v regióne. To ešte zhoršilo situáciu na európskom trhu, ktorý od začiatku ruskej agresie proti Ukrajine zápasí s nedostatkom plynu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.
(TASR) - Saudskoarabská investičná spoločnosť Kingdom Holding Co, v ktorej má kontrolný podiel miliardár, princ Al-Valíd bin Talál, v období od februára do marca potichu investovala viac ako 500 miliónov USD (486,14 milióna eur) do troch veľkých ruských energetických firiem. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
(TASR) - V piatok 12. augusta o 20.00 h opäť začala prúdiť do Českej republiky ruská ropa. Informuje o tom TASR podľa správy českého servera Novinky.cz, ktorému to potvrdila riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa slovenského prepravcu ropy Transpetrol Linda Vaškovičová.
(TASR) - Európa smeruje k nízkym hladinám nafty v skladovacích nádržiach počas zimy. To bude mať vážne dôsledky pre priemysel a vodičov na kontinente v súvislosti s pripravovanými sankciami Európskej únie (EÚ) na ruskú ropu a dodávky rafinovaných produktov. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
(TASR) - Dodávky ropy z Ruska cez južnú vetvu ropovodu Družba by sa mali obnoviť aj do Česka. Nemenovaná európska banka totiž súhlasila so spracovaním platby za tranzitné poplatky cez Ukrajinu, čo potvrdil aj Slovnaft a ďalší zdroj oboznámený so záležitosťou. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
(TASR) – Na Slovensko aktuálne prúdi štandardné množstvo ropy a stabilizované sú aj dodávky zemného plynu. Vyplýva to z informácií od prepravcu ropy Transpetrol a prepravcu plynu eustream.
(TASR) - Vysoké letné teploty a prudký nárast cien plynu spôsobili, že sa zvýšilo využívanie ropy na produkciu elektriny, uviedla Medzinárodná agentúra pre energetiku (IEA) vo svojej mesačnej správe. To síce podporilo dopyt, čo však maskuje slabosť ekonomík, ktorých rast sa spomaľuje.
(TASR) - Problém, ktorý vznikol pri platbe za transport ropy na Slovensko, bol odstránený a dodávky ropy cez južnú vetvu ropovodu Družba na Slovensko už pokračujú. Informovalo o tom Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.