Petroleum News

(TASR) - Rakúsko sa nemôže spoliehať na dodávky plynu z Ruska a musí rýchlo ukončiť svoju závislosť od Moskvy. Uviedla to ministerka energetiky Leonore Gewesslerová. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
(TASR) - Zoskupenie producentov ropy OPEC+ na svojej nadchádzajúcej schôdzke 4. júna pravdepodobne nerozhodne o ďalšej redukcii ťažby. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na zdroje z prostredia aliancie.
(TASR) - Slovensko a Francúzsko sa zaviazali k podpore výmeny informácií, budovaniu partnerských vzťahov a odstráneniu potenciálnych problémov pri realizácii projektov v oblasti vodíka. Počas stredajšej návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona podpísali predseda Národnej vodíkovej asociácie Slovenska (NVAS) Ján Weiterschütz, prezident Hydrogene France Philippe Boucly a koordinátor vodíkovej pracovnej skupiny MEDEF Bogdan Gadenne-Feertchak memorandum o spolupráci. Informoval o tom šéf NVAS.
(TASR) - Čistý zisk najväčšieho ruského producenta ropy Rosnefť v 1. štvrťroku 2023 vzrástol o 45,5 % v porovnaní s predchádzajúcimi tromi mesiacmi na 323 miliárd rubľov (4 miliardy USD; 3,72 miliardy eur) vďaka zvýšeniu ťažby. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
(TASR) - Veľkoobchodné ceny zemného plynu v Európe padli na najnižšiu úroveň za 2 roky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
(TASR) - Popredný svetový vývozca ropy Saudská Arábia maximalizuje svoje zisky z rafinácie dovozom bezprecedentného množstva lacnej ruskej nafty. A následne vyváža rekordné objemy paliva do Singapuru, kde môže dosiahnuť vyššie marže. Ukazujú to údaje zo sledovania lodí. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
(TASR) - Globálne investície do energetiky dosiahnu v roku 2023 približne 2,8 bilióna USD (2,6 bilióna eur), očakáva Medzinárodná energetická agentúra (IEA). Väčšina z toho by mala smerovať do čistých technológií. TASR o tom informuje na základe správy CNBC.
(TASR) - Veľkoobchodné ceny zemného plynu v Európe padli na najnižšiu úroveň za takmer 2 roky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
(TASR) - Rafinérie Slovnaft a MOL sa po viac ako ročných rokovaniach dohodli s chorvátskou spoločnosťou JANAF na poplatku za používanie ropovodu Adria a uzatvorili zmluvu o preprave ropy, ktorá je pre Slovensko strategicky dôležitá. Kontrakt je však dohodnutý iba na jeden rok a cena za prepravu niekoľkonásobne prekračuje štandardnú výšku poplatkov v EÚ, informoval Hovorca Slovnaftu Anton Molnár.